Organik Bahçe başarılı 4 AR-GE Projesi ile Ülkemizin ORGANİK TARIM SEKTÖRÜNDE AR-GE LİDERİDİR.

AR-GE HEYETİMİZ

  • Tıp Doktoru Mustafa ÖCAL - Tüm AR-GE Projeleri Koordinatörü
  • Gıda Mühendisi Raşit SAĞLAM - Tüm AR-GE Projeleri Yürütücüsü
  • Biyolog Önder GÜLSÜZ - İşletme Müdürü AR-GE Projeleri Üretim Sorumlusu
  • Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Fakültesi Mezunu Kerem GÜNDOĞDU - Benchmarking - Satış ve Pazarlama Koordinatörü

1- 7120454 No'lu "TAKVİYE BESİN ALMASI GEREKEN BEBEKLERE VE ERİŞKİNLERE YÖNELİK ORGANİK KURUTULMUŞ SEBZE KARIŞIMLARI İLE ÇORBALARIN GELİŞTİRİLMESİ" başlıklı TÜBİTAK-TEYDEB AR-GE projesini tamamlayarak BAŞARI ÖDÜLÜ ALMIŞTIR. Bu proje ile Türkiye'de ilk kez bebeklere ve erişkinlere yönelik takviye edici özel beslenme gıdaları  ile organik hazır çorbalar üretilmiştir.


2- 7130869 No'lu "GLUTEN İÇERMEYEN ORGANİK VE FONKSİYONEL MAKARNA GELİŞTİRİLMESİ" başlıklı TÜBİTAK TEYDEB AR-GE projesi ile Türkiye'de ilk kez taze sebze püreleri, yumurta ve ruşeym ile; fonksiyonel ve Glutensiz  makarnalar üretilmiştir. 


3- 7141071 No'lu ''ÇÖLYAK HASTALARINA YÖNELİK SON ÜRÜN YAPIMINDA KULLANILACAK ORGANİK GLUTENSİZ HAZIR KARIŞIMLARIN GELİŞTİRİLMESİ'' başlıklı TÜBİTAK-TEYDEB AR-GE projesi ile  Çölyak diyetine yönelik Türkiye'de ilk ve tek organik ve glutensiz un karışımları, makarnalar, diğer glutensiz tüketim besinleri üretilmiştir. 


4- Ayrıca KOSGEB destekli AR-GE projesi ile SUBKRİTİK AKIŞKAN TEKNOLOJİSİ ile STEVIA'dan "SIFIR KALORİLİ ORGANİK TATLANDIRICI ELDESİ" projeside tescillenmiştir.


5- "INOVA LİG 2014" yarişmesında bir çok holding arasından sıyrılarak ve ilk 10'a girerek Türkiye'nin göğsünü kabartan tarımsal bilim merkezi  kobi olduğunu kanıtlamıştır.  


6- Türkiye'nin son modern teknoloji ile donatılmış AR-Ge laboratuvarına sahiptir.


Bu sebzelerden AR-GE kurutma sistemiyle TSE standartlarında (nem oranı < %8) kuru sebzeler üretmektedir.

Organik Bahçe çiftlik işletmesi başarıyla bitirdiği AR-GE projeleriyle Ülkemizde sadece tarafımızca üretilen oldukça geniş ürün yelpazesine sahiptir.

Karbon Ayakizi eğitimini alan,  4000 m2 kapalı serada organik seracılık uygulamaları yapan  Tükiye'nin en gelişmiş çeşitlilikte organik sebze ve meyve üreticisidir. 

Organik Bahçe Turgutlu ve Kemalpaşa'daki organik arazileri üzerinde 1987 yılından beri Türkiye'nin en geniş yelpazede organik sebze ve meyvelerini üretmektedir.

VİZYONUMUZ

Türkiye'nin Ar-Ge lideri bilimsel tarım firması olarak bu vizyonumuzu daha da ileriye taşımaktır.

MİSYONUMUZ

  • Çevreye duyarlı sağlıklı ve verimli ürünler üretmek.
  • Toprağımızı korumak.
  • İnsan sağlığına önem vermek.
  • Yerli sermaye, yerli hammadde ile yerli ürün üretmek.
  • Ülkemiz ÇÖLYAK diyetine uygun, güvenilir, sindirim sistemi dostu, organik ve glutensiz ürün üretmektir.